XS
SM
MD
LG
XL
Logo
Görsel
02.02.2023

EĞLENCELİ SİHİRBAZ GÖSTERİSİ

EĞLENCELİ SİHİRBAZ GÖSTERİSİ

EĞLENCELİ  SİHİRBAZ  GÖSTERİSİ

Sihirbaz  gösterileri  genellikle  ciddi  gösterilerdir. Eskiden  beri bu  şekilde yapılmıştır  sebebi  imkansız bir gösteri yapıldığını  sergileyebilmek için bu  sihirbazlık  gösterisini  yapan  kişiler  genellikle  ciddi ce  asık  suratlı  sanki  bunu gerçekten  yapıyor  imajını  verebilmek için  bu şekilde  yaptıklarını  düşünmekteyim.

Günümüzde artık  sihirbaz illüzyonist  gösterileri  artık  farklı  şekillerde  yapılmaktadır. Eskiden  sihirbazların  illüzyonistlerin  giydiği  kostümler dahi  farklı idi çünkü  insanlar  bu  sihirbazları gerçekten farklı  zannediyorlardı  ama artık günümüzde  olağan sıradan  kostümlerle  gösteriler  yapılmaktadır.

Önceden  sihirbazlar illüzyonistler ilizyon yapanlar  sihir  yapan kimseler  genellikle  frak gibi cübbe  gibi  toplumda  ciddi imajı  olan  kostümleri  tercih etmişlerdir. Günümüzde  ise artık bir  takım elbise hatta  bir  gömlek  bir kot  pantolon  ile gösteriler  yapılmaktadır.

Bu  durum tamamen  illüzyonistin ve  sihirbazın  tercihidir. Kostüm önemlidir  ama hiç bir zaman yapılan  sihir  gösterisinin  önüne  geçmemiştir. Yani  bir  gösteride  asıl  önemli  olan yapılan  gösteridir  bu  sihir  gösterisi etkisi ne kadar iyi ise  kostümün önemi  o kadar  önemli  değildir.

Eskiden bu  sihirbazlık ilizyon  gösterileri sadece  yetişkin insanlar yapılırdı sadece  büyük sahne ve salonlarda  sergilenirdi. Artık  günümüzde özellikle Türkiye'de  küçükler  içinde  sihirbazlık  illüzyon  gösterisleri yapılmaktadır.

Bunun sebebi artık  sihirbazlık  gösterilerinin  ciddi gösteriler  dışında da  eğlenceli  gösteriler  haline  dönüştüğünü düşünmekteyim. Ancak  bu  illüzyon ve  sihir  gösterilerini her  sihirbaz  eğlenceli bir  şekilde  sunmaktadır. Eğlenceli bir  şekilde  sunan sihirbazlar  artık  günümüzde çoğalmıştır. bu şekilde sihir  gösterilerini eğlenceli  hale  sokabilen e sunan  sihirbazlar  ise  bunu  genellikle çocuklar için  sunmaktadır.

Usta  sihirbaz  Deniz  Kılıç yapmış  olduğu bu  sihir  ve  sihirbazlık  gösterilerini  seyirci  kitlesini  göz önüne  alarak ve  yaş  seviyesini kontrol ederek genellikle  yaş  seviyesine kitlesine  göre ayarlayıp  zaman zaman  seyircileri  sahneye  davet ederek sihirbazlık gösterilerini  birlikte yapmaktadır. Özellikle  bütün  seyircilerin sevdiği  beğendiği  şapkadan  kuş  çıkarma tavşan  çıkarma  gibi oyunlarını  yapmakta sihirli  sopası  ile  bir  hokus  pokos  veya  abraka dabra diyerek  sihirli  toplar  mendiller çıkartmakta  iskambil  kağıtlarını  hava  uçurmaktadır. Bazende  seçilen iskambil kartlarını  seyircin  kulağın   bazen ise  cebinde  çıkabilmektedir.  Bazende  elinde  sihirli  bir  şekilde  kaybettiği  bozuk  paraları  insanların  ve  çocukların  kulağından  çıkarmaktadır.

Sihirli  şekilde  hokus  Pokus  diyerek  çıkardığı   bu  tavşan  ve  kuşları  çocuklara  sevdirmekte  özellikle  çocuklar  bu  sihirli  bir  şekilde çıkan  tavşan ve  kuşlara  dokunarak  eğlenmektedir.

Benzer Haberler
0532 331 52 15
© Tüm Hakları SaklıdırEfasis Yazılım